Posty

Wyświetlanie postów z lutego 18, 2018

u-ważne słowa

Jest taki pogląd filozoficzny, który nazywany jest woluntaryzmem. Jego założeniem jest teza, że to wola ludzka jest podstawowym czynnikiem kształtującym rzeczywistość. Innymi słowy - akt twojej woli decyduje o świecie w jakim żyjesz. Nie rozum (intelektualizm), nie uczucia (sentymentalizm), ale umiejętność wcielania decyzji w życie jest rzeczą najistotniejszą.

Z takim podejściem do życia można i należy dyskutować, jednak jest coś istotnego w tym pomyśle: mianowicie chodzi o konsekwencję w działaniu. Coś postanawiasz o postępujesz zgodnie ze swoją decyzją. Wiadomo,  bywa tak, iż zastanawiasz się nad słusznością swoich postanowień, czasem też trzeba je po prostu zmienić. Jednak często nie ma ani namysłu, ani konsekwencji w postanowieniach i w działaniach.

W słowach też jej nie ma.

Kiedy mówię - możesz na mnie liczyć - to naprawdę możesz. Zrobię to, o co prosisz. Skicham się, zawalę swoje - ale zrobię lub przynajmniej będę za wszelką cenę próbować. A ile razy było tak, że ktoś obiecał ci po…

Nobody's perfect

Obraz
Nikt nie jest idealny.
Jednak ostatnio stężenie ludzi totalnie nieidealnych w moim otoczeniu po prostu przerosło moją  odporność. Choć wiem od dawna, ze przyciągam do siebie z siłą wodospadu jednostki nienormatywne , to zazwyczaj owa nienormatywność nie sprawiała, że chciało mi się szukać najbliższego sklepu dla drwali. Tak, siekiera jest bardzo w porządku. Przyznam jednak, że niekiedy marzy mi się teksańska masakra piłą mechaniczną. 

Niektórym z tych osób zbiera się od dawna. Tak jak panu F. Otóż pan F. ma do mnie ... nazwijmy to - słabością. W związku z czym wciąż mnie obdarza rozmaitymi prezentami. A to kalendarz od niego dostanę w maju .. Na rok bieżący, rzecz jasna. A to buciki mi przyniesie, takie do wykorzystania na rekonstrukcję, co to ich nawet w PCK by nie chcieli przyjąć, a to bilety na basen w miejscowości odległej o 30 km.. Takie tam drobiazgi, nie trzeba dziękować AŻ TAK BARDZO. Oczywiście podarki owe są wręczane z miną człowieka, który ukochanej kobiecie darowuje Puchar G…